Croatian Bulgarian Czech English German Hungarian Italian Macedonian Romanian Russian Slovak Slovenian
Dobro došli, gost
Korisničko ime Lozinka: Zapamti me

HSM HSR
(1 pregleda) (1) gost
  • Strana
  • 1

TEMA: HSM HSR

HSM HSR pre 4 godina, 10 meseci #760

• trn01
  • VAN MREŽE
Pozdrav ljudi, imam problem sa HSM HSR modulom, tj da li postoji ikakva mogucnost da kroz te module ja prikazujem brze hodove kroz G0 a ne da zadajem bri posmak od na primer 4000-5000mm/min.
Operater kojii mi radi za masinom se buni zbog posmaka, pa reko da mu ispunim zelju.

U napred zahvalan

Odg: HSM HSR pre 4 godina, 10 meseci #769

• dulle
  • VAN MREŽE
Razlika izmedju brzog(G00) i radnog (G01,G02,G03) nije samo u brzini kretanja pojedinih osa...
Prilikom repozicioniranja alata u HSM,HSS ili imachining obradi G01,G02 i G03 definisu mnogo preciznije zadata kretanja nego G00.Takodje je mnogo manje trzanje masine prilikom navedenog repozicioniranja alata,naime sasvim su drugacije definisane G00 i G01,G02, G03 (upravljanje servo ili step motorima )ubrzavanje ,usporavanje,ostvareni moment...
Nadam se da neces svojim operaterima ispuniti zelju,posebno ako rade 3d obrade(HSR,HSS )pogledaj kako to izgleda npr kog imachining-a u SolidCAM-a,volumill u CamWorksu,optiough u mastercamu ...itd)jer G00 je ipak samo 2D kombinacija pravolinijskog kretanja iz jedne tacke u drugu sa max posmakom...
Ukoliko zelis da ipak ubrzas ta kretanja onda je najbolje da radnim hodovima dodjelis maksimalni posmak (u zavisnosti od tipa masine ,sigurno je veci od tvojih 4000 - 5000 mm/min).
Za Heidenhain upravljanja redovno prepravljam u editoru ili podesavam postprocesor da FMAX bude npr.F30000(maksimalni posmak ) da bi se mogao sa JOG dugmetom regulisati posmak prilikom testiranja programa...
dulle
Poslednja izmena: pre 4 godina, 10 meseci od dulle.

Odg: HSM HSR pre 4 godina, 10 meseci #772

• trn01
  • VAN MREŽE
Znam ja to sve ali ne mozete dokazati nekom suprotno ukoliko on ima npr vise radnog iskustva. Nasao sam nacin kako da mi generise kodove kroz g0, a sutra kada budem imao svoju masinu ti kodovi ce ici kroz posmake!

Odg: HSM HSR pre 4 godina, 10 meseci #773

• admin
  • VAN MREŽE
Moram se i ja ukljuciti i pozdrav kolegama.

Koliko vidim ti radis na Heidenhain masini i predpostavljam da je dosta starija masina.

Kao prvo te masine nisu predvidjene i pravite za extra brze posmake.
Slazem se sa Dulom da je jedan od nacina FMAX 30.000 i slicno.
Drugo tvoja masina ima problem kada se zadaju dve ose istovremeno ili tri sa
brzim posmakom G0, zato jer nije predvidjena za tako nesto.
To se moze ubrzati u konstantama- parametrima masine da dobijes neki procenat.
Ali ce ti zato brzo stradati kocnice i masina ce gubiti pozicije.

Pa pobogu ljudi ne mozemo od fice napraviti BMW.
Kazi ti svome majstoru kako je on pre tebe programirao slozene pozocije i da li je islo brze.
A gazdi kazi da kupi noviju masinu ako misli isto kao njegov iskusni stari majstor.

Pozdrav
Bojic
Poslednja izmena: pre 4 godina, 10 meseci od admin.
Zahvalnici: dulle

Odg: HSM HSR pre 4 godina, 10 meseci #774

• trn01
  • VAN MREŽE
Sve sam ja to rekao ali ne mogu da se raspravljam sa kolegom, neka mu pa sta bude. Ja sam nasao kako da HSR HSM i HSS radim kroz g0 kod, tako da ispunjavam zelje. Mada veliki udeo ima to sto kad otvore .NC file u Cimco programu pa ne vide zute linije odnosno brze hodove, tako da posle 7 meseci sam odustao i neka bude po njihovom. A solidcam sam naucio sam, ali bukvalno sam, od same instalacije do 4x axis programiranja, pa do pravljenja PP sve to da ne bi radio u ProE jer mi je odvratan
  • Strana
  • 1
Vreme za pravljenje stranice: 0.14 sekundi