Croatian Bulgarian Czech English German Hungarian Italian Macedonian Romanian Russian Slovak Slovenian
Dobro došli, gost
Korisničko ime Lozinka: Zapamti me

Glodalica pogodna za retrofit
(1 pregleda) (1) gost
  • Strana
  • 1

TEMA: Glodalica pogodna za retrofit

Glodalica pogodna za retrofit pre 4 godina, 7 meseci #570

Interesuje me koji tip manje glodalice je pogodan za prepravku u cnc, obradjivao bi uglavnom Al.
Radni prostor ne treba biti velik, recimo 250x400x200. Bitno je da pokretni sto ne bude jako tezak.

Odg: Glodalica pogodna za retrofit pre 4 godina, 7 meseci #573

Poslednja izmena: pre 4 godina, 7 meseci od BosniaCNC.

Odg: Glodalica pogodna za retrofit pre 4 godina, 7 meseci #574

Hvala na odgovoru!
Gledao sam neke ali nisu im rucice direktno postavljene na navojno vreteno x ose nego idu preko nekog zupcastog prenosa i tu mi je problem zazor.. Zgodno bi mi bilo da je z osa pokretna da ne moram da setam ceo sto.
Ovakvo nesto (nasao na brzinu) samo jace konstrukcije bi mi bilo najpogodnije, da mogu da imam prostora za regulisanje brzine..(remenicama ili brzim motorom)
glodalica1.jpg
Poslednja izmena: pre 4 godina, 7 meseci od alucnc.

Odg: Glodalica pogodna za retrofit pre 4 godina, 7 meseci #575

Poslednja izmena: pre 4 godina, 7 meseci od BosniaCNC.

Odg: Glodalica pogodna za retrofit pre 4 godina, 7 meseci #576

Ma nije, nismo se sporazumeli..
Gledao sam neku stariju glodalicu koja nema ovako postavljen motor i rucice.
Kod te masine je motor nazad postavljen a regulisanje brzine ide preko menjaca i pokrecu se zupcanici koji stvaraju buku i izbor brzina je mali (najveca sa tim motorom 2000 o/min). Pored toga na toj staroj masini se z osa ne spusta rucicom nego se podize sto a rucica x ose je pod pravim uglom u odnosu na navojno vreteno (pa je tu zazor).
Na slici koju sam postavio je neka druga masina koju sam na brzinu nasao na netu.
Njen raspored rucica je dobar i naravno da znam da se brzina moze regulisati preko frekventnog pretvaraca.
A pogodno je napraviti i odgovarajuce remenice jer je motor na pogodnom mestu.
Gledao sam nesto, cena tih starijih masina je oko 1000e ali necu da se zalecem..
Hvala na odgovorima.
Pozdrav!

Odg: Glodalica pogodna za retrofit pre 1 godinu #1544

Mozda moze Potisije FA3AU
  • Strana
  • 1
Vreme za pravljenje stranice: 0.25 sekundi