Croatian Bulgarian Czech English German Hungarian Italian Macedonian Romanian Russian Slovak Slovenian
Dobro došli, gost
Korisničko ime Lozinka: Zapamti me

REZIMI REZANJA
(1 pregleda) (1) gost

TEMA: REZIMI REZANJA

Odg: REZIMI REZANJA pre 3 godina, 6 meseci #909

• admin
  • VAN MREŽE
Hades87 napisao/la:
Ja sam iz Panceva. Radim u Utvi.

Zanima me kako broj pera na glodalu utiche na tu rachunicu?
Mashine na kojima radimo su veoma stare, i do sada sam se vodio sluhom. Kada sam pocheo da radim, stari majstori su mi pokazali sa nekim starijim glodalima shta i kako. Sada se nabavljaju SECO i Ghuring glodala i iz kataloga se vidi da zahtevaju 15-20000 obrtaja koje nashe mashine ne mogu nikako da izvuku. Probali smo da na osnovu kataloga prerachunamo koliki bi posmak trebao da bude za obrtaje koje nashe mashine daju, ali bez uspeha.
Pa, eto, sad me konkretno zanima koji posmak bi bio idealan za HSS glodalo od 3mm sa 3 pera za obradu Dur-aluminijuma (2024)?

S3000 F200-300 pa do F500 zavisno od dubine reza.
I sto je najbitnije rashladna tekucina sa jakim mlazom za ispiranje, ako zalijepi ostajes bez glodala
Bojic
Poslednja izmena: pre 3 godina, 6 meseci od admin.

Odg: REZIMI REZANJA pre 1 godinu, 10 meseci #1392

Postovani.

Ja sam iz Arandjelovca i bavim se usluznim glodanjem.
Posto sam neikusan bas za rezime rada CNC glodalice potrebana mi je vas odgovor.

Kako da se ponasam kad mi troperno glodalo koristim za obimno glodalo sa spoljne strase (prostim recima cetvrtanje komada). Mnogo mi se cuje glidalo "lupa" pa mi treba sta trebam da menjam. Dal smer glodanja ili posmak ili br obrtaja.

Hvala.

Odg: REZIMI REZANJA pre 1 godinu, 10 meseci #1397

Probaj na potenciomer da regulises vroj obrtaja i pomak, dok ne nadjes neke optimalne rezime, imas jos dosta stvari koje uticu na rezime naravno stabilnost stezanja je edna od njih vibracije uticu dosta na habanje alata
Vreme za pravljenje stranice: 0.20 sekundi